Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Traditionella ärtsoppa är hederlig vardagsmat för alla läckergommar som uppskattar ordentlig smak. Ärtsoppan utan tillsatser innehåller…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ärt, svinkött (Finland), späck, salt. Kötthalt 4 %, kött och andra ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 6 %. Salthalt i produkt färdig att förtäras ca 0, 7 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531659413
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 447 kJ / 107 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 8 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 5,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

