Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Jalostajas Spenatsoppa tar dig tillbaka till barndomens populäraste vegetariska rätter – i ett paket som är lätt att ta med. Den mjuka och pösiga…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, spenat (11 %), palmolja (RSPO), grädde (GRÄDDE, stabiliseringsmedel (karragenan)), modifierad majsstärkelse, MJÖLKPROTEIN, socker, salt, arom (spenat), förtjockningsmedel (xantangummi), färg (E141).
Kontaktuppgifter
Oy Lunden Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
010 3207878, kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651399
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 366 kJ / 88 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 5,3 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,9 g |


