Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jalostaja Ärtsoppa med riklig mängd kött 860g
Alla Jalostaja produkterUngefär4,23 €
Vertailuhinta 4,92 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Med Jalostajas Ärtsoppa med riklig mängd kött klarar du av både vardagen och fritiden, utan att pruta på smaken. Ärtsoppan innehåller 16 % inhemskt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, ärt (Finland), svinkött (Finland, 16 %), lök, späck, salt. Salthalt i produkt färdig att förtäras ca 0, 7 %.
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531659888
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 418 kJ / 100 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 6,4 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

