Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
"Jalostajas Tomatsoppa är en fullständigt vegansk rätt utan laktos, gluten eller konserveringsmedel för alla vardagens gourmander. Du kan äta den…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomat (67 %), vatten, lök (3 %), modifierad majsstärkelse, socker, salt, kryddor (vitlök, paprika, svartpeppar, basilika).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651313
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 120 kJ / 28 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 5,7 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


