Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Tomat-linssoppa är en fullständigt vegansk rätt för en jäktig dag, utan laktos, gluten eller tillsatser.
Jalostajas påsförpackade färdiga…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomat (63 %), vatten, lins (7 %), lök, socker, salt, kryddor (vitlök, chili, spiskummin, oregano, gurkmeja, svartpeppar, ingefär).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409536651337
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 dygn i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 190 kJ / 50 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 7,8 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


