Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jalostajas Tonfiskpastej är en glutenfri delikatess utan konserveringsmedel. Bred tonfiskpastejen som sådan på brödet eller avnjut med kokta…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Fiskar, Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Växtolja (ryps/raps), TONFISK (30 %, Katsuwonus pelamis / Thunnus sp, FAO77/81/87), vatten, ÄGG, MJÖLKpulver, salt, kryddor (tomat, persilja, koriander, vitpeppar), majsmaltodextrin, sojaprotein, dextros, förtjockningsmedel (E466), surhetsreglerande medel (E300, E330), aromer, färg (E160c).
Kontaktuppgifter
Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 TURKU
010 320 7878/kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409531655255
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt, i rumstemperatur. Öppnad ca 1 vecka i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 583 kJ / 383 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 2,30 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 2,2 g |

