Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Jalostajas coleslaw-sallad är ett gott och helt veganskt alternativ för alla som gillar kålsallad! Salladen med härligt knaprig kål och morot är ett…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Kål 52 %, sås (vatten, växtolja (ryps/raps), socker, senap (vatten, SENAPSFRÖ, ättika, rypsolja, salt, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, salt, majsmaltodextrin, förtjockningsmedel (xantagummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (E202, E211), potatisprotein, surhetsreglerande medel (mjölksyra, kalciumlaktat), färg (betakaroten)), morot, salt.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
Tillverkare
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538777400
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 562 kJ / 136 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

