Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Jalostajas potatissallad är ett gott och helt veganskt alternativ för alla som gillar potatissallad! Salladen med frasig kryddgurka, lök och purjolök…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Potatis (47 %), majonnäs (vatten, rypsolja, modifierad potatis- och majsstärklelse, socker, ättika, salt, senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (E500, mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra), konserveringsmedel (E202, E211)), konserverad gurka (bl.a. gurka, stabiliseringsmedel (E509), aromer, sötningsmedel (sackarin)), lök, purjolök, salt.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538777417
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 729 kJ / 176 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

