Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Jalostajas Italienska sallad är ett gott och helt veganskt alternativ för alla som gillar Rödbetssallad! Salladen med rödbetor och läcker sås är ett…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Konserverad rödbeta (55 %, bl.a. rödbeta, arom), majonnäs (vatten, rypsolja, modifierad potatis- och majsstärkelse, socker, ättika, salt, senap (bl.a. SENAPSFRÖ, kryddextrakt (gurkmeja)), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (E500, mjölksyra, kalciumlaktat, citronsyra), konserveringsmedel (E202, E211)).
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538777424
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 693 kJ / 167 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 9,6 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,79 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

