Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jimmy's Iskaffe Karamell 250ml
Alla Jimmy's produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 7,32 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En vuxenversion av en karamell-iskaffe utan den löjliga sötman. En utsökt och uppfriskande dryck gjord med Rainforest Alliance-kaffe, lättmjölk och…
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Ägg, Mjölk, Svaveldioxid och sulfiter, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor
Ingredienser
LättMJÖLK (62%) (EU), Arabica-kaffe (vatten, kaffe*)(36%), oraffinerat demerara-socker, naturligt arom, surhetsreglerande medel (natriumbikarbonat). *Rainforest Alliance Certifierat™
Kontaktuppgifter
Evoke Oy
Kistolantie 96, 25130 Muurla
EAN
5010102350748
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 165 kJ / 39 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 5 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,18 g |
| Biotin | 0 µg |
| Niacin | 0 mg |
| Vitamin B6 | 0 mg |

