Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jimmy's Iskaffe Original 250ml
Alla Jimmy's produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 7,32 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Det bästa valet om du letar efter en utsökt iskaffe, gjord med etiskt Rainforest Alliance-kaffe, lättmjölk och innehåller 30 % mindre socker än andra…
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Ägg, Mjölk, Svaveldioxid och sulfiter, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor
Ingredienser
LättMJÖK (62%) (EU), Arabica-kaffe (vatten, kaffe*)(36%), oraffinerat demerara-socker, surhetsreglerande medel (natriumbikarbonat). Kan innehålla gluten, ägg, soja eller sulfiter. *Rainforest Alliance Certifierat™
Kontaktuppgifter
Evoke Oy
Kistolantie 96, 25130 Muurla
EAN
5010102350687
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 165 kJ / 39 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 4,9 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,17 g |
| Biotin | 0 µg |
| Niacin | 0 mg |
| Vitamin B6 | 0 mg |

