Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Juustoportti naturell AB-yoghurt 1 kg fettfri naturell laktosfri
Alla Juustoportti produkterUngefär2,59 €
Vertailuhinta 2,59 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den laktosfria och fettfria AB-yoghurten är fräsch och mild. Yoghurten smakar utsökt som sådan och fungerar även utmärkt som bas för smoothies.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad MJÖLK (Finland) och syrakultur (asidofilus-bifido)
Kontaktuppgifter
Juustoportti Food Oy
Meijeritie 3, 61000 Jalasjärvi
https://www.juustoportti.fi/juustoportti/yhteystiedot/palaute/
EAN
6408652221646
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - +8°C. Hållbar öppnad I kylskåp 3-4 dagar
Bruksanvisning
Skakas försigtigt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 146 kJ / 35 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 4,2 g |
| - varav sockerarter | 4,2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

