Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler kycklingfilé chimichurri 390g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 12,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler hel kycklingfilé kryddad med chimichurri passar till många olika kycklingrätter, i chimichurri ingår fräscha örter och chili. Ta ut…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (89 %), vatten, kryddor (bl.a. persilja, chili, vitlök, timjan, jalapeno, citron), joderat salt, socker, arom. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800025655
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 403 kJ / 95 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 1,2 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


