Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Kycklingfilé Havssalt 350g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 14,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler naturell hel filé med havssalt lämpar sig för en hel del olika kycklingrätter från alltid läckra och fylliga såser till exotiska rätter.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (91 %), vatten, joderat havssalt. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038199
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 380 kJ / 90 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,65 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


