Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Kycklingfilé Persilja-Vitlök 390g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 12,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler hel filé med persilja och vitlök passar för en hel del olika kycklingrätter. Från alltid läckra och fylliga såser till olika exotiska…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (89 %), vatten, kryddor 2 % (persilj, vitlök), joderat havssalt. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038137
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 379 kJ / 89 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,2 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,64 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


