Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler 390 g Kycklingfilé Rosmarin-tranbär
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 12,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler hel filé med rosmarin och tranbär passar för en hel del olika kycklingrätter. Nordiska smaker på din tallrik. Efter stekningen passar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (89 %), vatten, joderat salt, kryddor (bl.a. paprika, rosmarin), socker, aromer, tranbär. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830037734
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 394 kJ / 93 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,9 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0,99 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


