Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Kycklingfilébiff Lime-Koriander 380g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 13,13 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler Filébiff Grov Lime-Koriander är läcker och lätt att tillreda. Filébiffarna av kyckling blir utmärkta även i grill eller i panna. Ta fram…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (89 %), vatten, kryddor (bl.a. lök, paprika, koriander, chili, gurkmeja, lime), joderat salt, aromer. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038311
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 393 kJ / 93 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


