Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Kycklingfilébiff Rostad Paprika 380g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 13,13 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler Filébiff rostad paprika är läcker och lätt att tillreda. För att tillaga perfekta filébiffar av kyckling i ugn behöver du bara en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (85 %), vatten, kryddor (bl.a. rökt paprika, honung, chipotle, basilika, oregano), röd paprika (2 %), rapsolja, salt, citron, citronfiber, tomatpuré, maniok- och potatisstärkelse, maltodextrin, citronsaft. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038281
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 420 kJ / 100 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 0,9 g |
| - varav sockerarter | 0,6 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,73 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


