Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Kycklingfilébiff Citrus-Dragon 380g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 13,13 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler Kycklingfilébiff Citrus-Dragon är en tunt skuren kycklingbiff som tillagas enkelt i grillen eller pannan. En fräsch citrussmak kröner de…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
filé av kyckling (87 %), vatten, joderat salt, socker, kryddor (mandarinskal, lök, svartpeppar, dragon, persilja), aromer, apelsinsaftpulver, maltodextrin. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038373
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 398 kJ / 94 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 1,8 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,84 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


