Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Stekschnitzel av kyckling Thaibasilika-Citrongräs 460g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär5,96 €
Vertailuhinta 12,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den färdigkryddade Jyväbroiler Stekschnitzel av kyckling thaibasilika-citrongräs är en utmärkt råvara till många olika rätter. Stekschnitzeln är lätt…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lårkött (86 %), vatten, kryddor (bl.a. thaibasilika, citrongräs, ingefära, kardemumma, gurkmeja, kummin, chili, paprika), salt, maniok- och potatisstärkelse, konserveringsmedel E 262, citronsaft. Kycklingkötts ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800018169
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 592 kJ / 142 kcal |
| Fett | 8,5 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


