Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Stora Filéstrimlor av Kyckling Basil-Citrongräs 350g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 14,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler stora filéstrimlor av kyckling med basilika och citrongräs lämpar sig för en hel del olika kycklingrätter från alltid läckra och fylliga…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (84 %), vatten, kryddor (bl.a. basilika, citrongräs, ingefära, kardemumma, muskotblomma, gurkmeja, kummin, paprika, chili, bockhornsklöver), solrosolja, salt, maniok- och potatisstärkelse, citronsaft. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830038465
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 422 kJ / 100 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 1,10 g |
| Kalcium | 10 mg |
| Fiber | 0,1 g |
| Kalium | 322 mg |
| Fosfor | 135 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

