Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kanel småbröd
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, sirap, vegetabiliskt fettprodukt [shea- och palmolja, emulgeringsmedel (E471), arom, färg (E160a)], vatten, ÄGG, SMÖR, kanel 0, 5%, jäsningsmedel (E500ii), vaniljsocker (socker, vanilja, arom) och salt.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Marknadsförare
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580429797
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras: En torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 703 kJ / 405 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 5,1 g |
| Kolhydrat | 68 g |
| - varav sockerarter | 38 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


