Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kaffitellen Rostad Smör-kex är en enkelt perfekt smakupplevelse. Dess smakrika ingredienser, tunna struktur och härliga krispighet när man tar en…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, sirap, smörpulverblandning [socker (farinsocker, socker), VETEMJÖL, SMÖRPULVER, fettpulver (solrosolja, glukossirap, stärkelse), maltodextrin (majs), aromer, kokosmjölkspulver, salt, vegetabilisk olja (raps), klumpförebyggande medel (E551, nano)], vegetabiliskt fettprodukt [shea- och palmolja, emulgeringsmedel (E471), arom, färg (E160a)], farinsocker (socker, rörsockersirap), socker, ÄGG, SMÖR 2 %, jäsningsmedel (E500ii), vaniljsocker (socker, vanilja, arom), salt och kanel.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Marknadsförare
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras: En torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 753 kJ / 417 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 5,8 g |
| Kolhydrat | 68 g |
| - varav sockerarter | 37 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


