Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kantolan Cream Crackers bakas med traditionell metod tills de är underbart krispiga. Njut av Cream Crackers med marmelad till frukost, knapra som…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, solrosolja, socker, salt, emulgeringsmedel (lecitin), jäst, bakpulver (natriumkarbonat, ammoniumkarbonat).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520011480
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 917 kJ / 456 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 67 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


