Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Krispiga havrekex som smakar gott på egen hand, men som också passar bra till all slags bakning. Prova den som bas för cheesecakes eller smulad…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
HAVREGRYN 37 %, socker, solrosolja, VETEMJÖL, fullkornsmjöl av VETE, sockersirap, bakpulver (natriumkarbonat), salt.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310521151611
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 984 kJ / 474 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 61 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


