Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kulta Muro är en traditionell smakrik och knaprig mördegskaka som är perfekt att baka, som till exempel som bas till cheesecakes, men den smakar…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, solrosolja, VETESTÄRKELSE, sirap, salt, bakpulver (natriumkarbonat, ammoniumkarbonat), emulgeringsmedel (lecitin), arom.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520005540
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 008 kJ / 478 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 72 g |
| - varav sockerarter | 22 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 0,75 g |
| Fiber | 2,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


