Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kantolan Ruis Cracker råg-smörgåskex 225g
Alla Kantolan produkterUngefär1,68 €
Vertailuhinta 7,47 €/kg
Information
Information
Våra fiberrika rågkex bakas med traditionell metod tills de är underbart krispiga. Njut av våra Rye Crackers till frukost, knapra som mellanmål,…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, FULLKORNSRÅGMJÖL 21 %, fiberrik RÅGMJÖL 4 %, solrosolja, socker, salt, jäst, emulgeringsmedel (lecitin), bakpulver (natriumkarbonat, ammoniumkarbonat), surhetsreglerande medel (citronsyra).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520011510
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur. Skyddas mot solljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 675 kJ / 398 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 62 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 6,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


