Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kantolan Valitut Perinnekeksi surdegs salta kex 100g
Alla Kantolan produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 19,80 €/kg
Information
Information
Den traditionella kakan är en smakrik och krispig kaka bakad på roten med en touch av havssalt. Den passar särskilt bra till getost, vitmögel och…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vegetabilisk oljor (solros, oliv), FULLKORNSRÅGMJÖL, VETESTÄRKELSE, surdegspulver (FULLKORNSRÅGMJÖL, starterkultur), socker, havsalt 1 %, salt, KORNMALTEXTRAKT, jäst, emulgeringsmedel (lecitin).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520004888
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 907 kJ / 454 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 67 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 8,1 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 5,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


