Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kantolan Valitut Pikkukeksi salta kex 120g
Alla Kantolan produkterUngefär1,98 €
Vertailuhinta 16,50 €/kg
Information
Information
Stort nöje av en liten kaka! Ett perfekt litet salt mellanmål för dig själv eller att servera på en middagsbjudning. Ställ in efter ditt tycke eller…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, solrosolja, VETESTÄRKELSE, stärkelse, socker, surdegspulver (VETE), KORNMALTEXTRAKT, salt, aromer, jäst, bakpulver (ammoniumkarbonat).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520006998
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 011 kJ / 479 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 67 g |
| - varav sockerarter | 6,7 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


