Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rågkaka är en tunn och krispig kaka med mild rågsmak med inslag av spiskummin. Det passar särskilt bra till get- och blåmögelostar, samt hårdostar.…
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
Fullkornsmjöl av RÅG 47 % (Sverige), fullkornsmjöl av VETE, VETEMJÖL, maltmjöl av KORN, VETEGLUTEN, salt, torrjäst, kummin.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310521350212
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 350 kJ / 330 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 60 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 11 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


