Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Som namnet antyder är dinkelkaka en tunn och krispig kaka gjord av dinkelmjöl, som bakas med olivolja. Den passar särskilt bra till spackel, vitmögel…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Spelt, Vete
Ingredienser
DINKELVETEMJÖL 43 %, VETEMJÖL, VETESTÄRKELSE, vegetabiliska oljor (solros, oliv), socker, salt, KORNMALTEXTRAKT, emulgeringsmedel (lecitin), jäst, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310520004864
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 770 kJ / 419 kcal |
| Fett | 6,9 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 77 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


