Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Saltkex är ett tunt och krispigt kex bakat i olivolja, med en perfekt balans mellan vetegroddars sötma och havssaltets sälta. Den passar särskilt bra…
Tillverkningsland
Lettland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vegetabiliska oljor (solros, oliv), VETEGRODDAR, socker, bakpulver (ammoniumkarbonat, natriumkarbonat), VETEKLI, KORNMALTEXTRAKT, havssalt 0, 7 %, salt, arom.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310523359213
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 003 kJ / 478 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 58 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 5,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


