Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kariniemen Strimlad kycklingfilé mild curry 450 g
Alla Kariniemen produkterUngefär4,55 €
Vertailuhinta 10,11 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling filéstrimla med mild curry smak. Filéstrimlor är ett snabbt sätt att laga många smakliga kycklingrätter som tillexempel…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (81 %), vatten, rybsolja, kryddor (bl.a. curry, paprika, lök, vitlök), socker, joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), aromer.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL49, 01511 Vantaa
EAN
6409100025328
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 445 kJ / 106 kcal |
| Fett | 3,1 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 1,9 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

