Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kariniemen Kyckling Minutbiff honung 760 g
Alla Kariniemen produkterUngefär8,75 €
Vertailuhinta 11,51 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen minutbiff av kyckling honung är en tunn filébiff. Biffarnas smak kommer från Kariniemenklassiska honungsmarinad. Minutbiffen passar till…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (72 %), vatten, rybsolja, honung-spritättika (honung 0, 7 %), socker, maltodextrin, joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), kryddor (bl.a. svartpeppar, paprika, gurkmeja, vitlök), växtfiber (psyllium, ärt), aromer, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100026592
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Bruksanvisning
Låt paketet stå i rumstemperatur ca 30 min före tillredning. Stek biffar i het stekpanna med en skvätt olja eller i grill i 5 - 10 minuter på bägge sidor tills de är helt genomstekta.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 444 kJ / 106 kcal |
| Fett | 3,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 2,2 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


