Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Minutbiff av kyckling hot honey 760 g
Alla Kariniemen produkterUngefär8,75 €
Vertailuhinta 11,51 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling Minutbiff med Hot Honey -smak. Minutbiff passar till snabb matlagning, som t ex. pastarätter, sallader och är läcker grillad.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (72%), vatten, rybsolja, socker, honung-äppelvinäger, kryddor (tomat, lök, chili, svartpeppar), scirachachilisås, joderat salt, aromer, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), citronsaftpulver, konserveringsmedel (natriumbentsoat, kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100026967
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 460 kJ / 110 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 3,8 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,85 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


