Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kariniemen Minutbiff av kyckling mild peppar 760 g
Alla Kariniemen produkterUngefär8,75 €
Vertailuhinta 11,51 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling Minutbiff med mild pepparkrydd. Minutbiff passar till snabb matlagning, som t ex. pastarätter, sallader och är läcker att grilla.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (80 %), vatten, rybsolja, dextros, joderat salt, aromer, maltodextrin, kryddor (paprika, svartpeppar, rosépeppar), mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), surhetsreglerande medel (citronsyra).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100026899
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 480 kJ / 115 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


