Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Kyckling innerfilé mild wasabi 400 g
Alla Kariniemen produkterUngefär5,95 €
Vertailuhinta 14,88 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling innerfilé i mild wasabi smak, som är både fräsch och ger spark. Filén tillagas snabbt på grillen eller i panna och passar även…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kyckling innerfilé (81 %), vatten, rybsolja, socker, kryddor (vitlök, lök, koriander, paprika, jalapeno), aromer (bl. a. wasabi), joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), maltodextrin, citronpulver.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
6409100029708
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 455 kJ / 109 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 2,7 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


