Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kariniemis panerade, färdiglagade kycklingsnacks är små och köttiga. Kycklingsnacksens kötthalt är 80 % och paneringen är glutenfri. Passar som…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finskt kycklingkött, glutenfri skorpmjöl (ris, potatis), vatten, potatisflingor, joderat salt, rypsolja, stabiliseringsmedel (E450, E451, modifieras majsstärkelse), ärtprotein, surhetsreglerande medel (E640).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100072674
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under + 6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 922 kJ / 221 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


