Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Keski Fikakringla Original 378 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vatten, socker, rapsolja, laktosfritt SMÖR (3, 0 %), havssalt, torrjäst, antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E282).
Kontaktuppgifter
Keski Company Oy
Lintikonkatu 12, 77600 Suonenjoki
kuluttajapalvelu@keski.com
EAN
6409720001016
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt och svalt, skyddad mot soljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 356 kJ / 324 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 55,7 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

