Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Full av läcker kardemumma smak. Bakad med laktosfritt Valio smör.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), vatten, socker, laktosfritt SMÖR (5, 2 %), laktosfritt MJÖLKpulver, rapsolja, VETEGLUTEN, havssalt, torrjäst, antioxidationsmedel (E300), emulgeringsmedel (E471, E481), kardemumma 0, 3 % (icke-EU), konserveringsmedel (E282).
Kontaktuppgifter
Keski Company Oy
Lintikonkatu 12, 77600 Suonenjoki
kuluttajapalvelu@keski.com
EAN
6409720001047
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt och svalt, skyddad mot soljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 453 kJ / 345 kcal |
| Fett | 8,6 g |
| - varav mättat fett | 3,8 g |
| Kolhydrat | 55,8 g |
| - varav sockerarter | 12,6 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

