Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Keski Fikakringla Vanilj 378 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vatten, socker, rapsolja, laktosfritt SMÖR (1, 2 %), havsalt, torrjäst, antioxidationsmedel (E300), aromer (bl.a. vanilj), konserveringsmedel (E282).
Kontaktuppgifter
Keski Company Oy
Lintikonkatu 12, 77600 Suonenjoki
kuluttajapalvelu@keski.com
EAN
6409720001023
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt och svalt, skyddad mot soljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 343 kJ / 318 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 55,5 g |
| - varav sockerarter | 7,4 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

