Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kinder Bueno 3-pack spröd wafer fylld med creme av mjölk och hasselnötter, överdragen med mjölkchoklad x 43g
Alla Kinder produkterUngefär2,88 €
Vertailuhinta 22,33 €/kg
Information
Information
Kinder Bueno 3-pack spröd wafer fylld med creme av mjölk och hasselnötter, överdragen med mjölkchoklad x 43g
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
MJÖLKCHOKLAD 31, 5 % (socker, kakaosmör, kakaomassa, SKUMMJÖLKSPULVER, SMÖRKONCENTRAT, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA); vanillin), socker, vegetabilisk olja, VETEMJÖL, HASSELNÖTTER (10, 8 %), SKUMMJÖLKSPULVER, HELMJÖLKSPULVER, choklad, (socker, kakaomassa, kakosmör, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA) vanillin, fettreducerad kakao, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA), bakpulver (natriumvätekarbonat, ammoniumkarbonat), salt, vanillin. Mjölkbeståndsdelar totalt: 19, 5%
Kontaktuppgifter
Ferrero Scandinavia AB
Box 20023, S-200 74 Malmö, Sverige/Ruotsi
EAN
8000500050897
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 384 kJ / 572 kcal |
| Fett | 37,3 g |
| - varav mättat fett | 17,3 g |
| Kolhydrat | 49,5 g |
| - varav sockerarter | 41,2 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,27 g |
| Kalcium | 230 mg |
| Fosfor | 220 mg |

