Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Den utsökta broilerpastan är en av Kokkikartanos mest populära produkter år efter år och det är ju inte så konstigt, så god som den är. Passligt med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Finsk MJÖLK vatten, kyckling 18 % (kyckling (Finland), salt), pasta (Eu) (DURUMVETEMJÖL), finsk GRÄDDE, paprika, OST (Finland), majsstärkelse, finskt SMÖR (Finland), joderat salt, kryddor (socker, svartpeppar, koriander, spiskummin, gurkmeja, bockhornsklöver, fänkål, cayenne, ingefära), vitlök. Produkten kan innehålla ben.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi
EAN
6405304003445
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 622 kJ / 149 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 12,1 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


