Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Den utsökta broilerpastan är en av Kokkikartanos mest populära produkter år efter år och det är ju inte så konstigt, så god som den är. Passligt med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Finsk MJÖLK, vatten, kyckling 18 % (kyckling (Finland), salt), finsk GRÄDDE, pasta (Eu) (DURUMVETEMJÖL), paprika, majsstärkelse, finskt SMÖR, OST (Finland), joderat salt, vitlök, kryddor (socker, svartpeppar, koriander, spiskummin, gurkmeja, bockhornsklöver, fänkål, cayenne, ingefära). Produkten kan innehålla ben.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002448
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 619 kJ / 148 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 12,1 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Natrium | 483,5 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


