Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Feta-grönsaksfrestelse 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär3,75 €
Vertailuhinta 12,50 €/kg
Information
Information
Här i Kerava konstaterade vi att den förra var bra, men att alltid kan man göra det lite bättre. Vi gav den lite bättre konsistens genom att använda…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, finsk GRÄDDE, lök, grönsaker 15 % (Eu) (morot, palsternacka), fetaost 9 % (FÅRMJÖLK (Grekland), GETMJÖLK (Grekland), salt), finskt SMÖR, joderat salt, vitlök, potatisflarn, svartpeppar, oregano.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003315
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 701 kJ / 169 kcal |
| Fett | 10,7 g |
| - varav mättat fett | 6,6 g |
| Kolhydrat | 10,8 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


