Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
På kokkikartano funderade vi på hur vi kan få en ännu bättre struktur i våra pastarätter, så därför förnyade vi även denna favoriträtt. I såsen finns…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Vatten, finsk GRÄDDE, fetaost 15 % (FÅR- och GETMJÖLK (Grekland), salt), pasta (Eu) (DURUMVETEMJÖL*, vatten), spenat 11 % (Eu), gröna bönor, lök, potatis- och majsstärkelse, finskt SMÖR, joderat salt, citronskal, svartpeppar, vitlök, muskot.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003308
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 799 kJ / 192 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 8 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,94 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


