Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hälsningar från Kervo! Vi här på Kokkikartano tycker om enkla recept. I denna rediga frestelse finns det gott om potatis, inhemskt grädde och förstås…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, Snellmans nötkött 15 % (Finland), lök, finskt SMÖR, joderat salt, kryddpeppar, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002387
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 722 kJ / 174 kcal |
| Fett | 11,6 g |
| - varav mättat fett | 6,4 g |
| Kolhydrat | 10,6 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


