Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Köttfärspotatismos 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär3,75 €
Vertailuhinta 12,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hälsningar från Kervo. De grundläggande sakerna är bra. Precis som en köttfärs- och potatismoslåda. Ingredienslistan är inte särskilt lång.
En rejäl…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk MJÖLK, Snellmans nötkött 15% (Finland), lök, finskt SMÖR, joderat salt, kryddpeppar, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003414
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 471 kJ / 112 kcal |
| Fett | 5,1 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 10,8 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

