Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Gräddig kycklingsoppa 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär2,75 €
Vertailuhinta 9,17 €/kg
Information
Information
Från denna nya kycklingsoppa lämnade vi bort allt överflödigt och fokuserade på de riktigt bra råvarorna. Enkelt och gott, det är det vi kan här på…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, kycklingbuljong (vatten, kycklingkött med ben, palsternacka, lök, salt, svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad), tomatkross, kyckling 12 % (Finland), finsk GRÄDDE, morot, palsternacka, lök, rapsolja, majsstärkelse, sitronpuré, joderat salt, vitlök, chili, basilika, persilja, svartepppar, gurkmeja, fänkål.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003582
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 399 kJ / 96 kcal |
| Fett | 7,1 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 4,1 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,89 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


