Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Gräddig Rökt-rensoppa 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär2,75 €
Vertailuhinta 9,17 €/kg
Information
Information
Hälsningar från Kerava. Vi förnyade vår rensoppa. Vi tog bort allt överflödigt och lät råvaror med hög kvalitet skina. Vi har lärt oss att…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, finsk GRÄDDE, kallrökt ren 4 % (renkött (Finland, Sverige), salt, glukos (majs), antioxidationsmedel (E301)), majsstärkelse, finskt SMÖR, socker, joderat salt, svartpeppar, gurkmeja.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003568
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 394 kJ / 95 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 4,7 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


